fbpx

Новини

20/Вересень
2021

Витрати на кібербезпеку. Очікування та реальність.

У сучасному світі витрати на кібербезпеку сягають астрономічних цифр. Однак цифри у звітах про кіберзлочинність, зазвичай, сильно занижені, тому статистика досить далека від реальної картини. Згідно з дослідженнями, щорічно, більше 70 мільйонів людей у світі стають жертвами кіберзлочинів. Тобто, кожен сотий житель планети стає жертвою кіберзлочинців!

Четвірка країн-лідерів з найбільшими втратами на рік від кібератак зараз виглядає наступним чином:

  • США: 5,28 мільйона жертв, збитки 28 мільярдів доларів;
  • Бразилія: 5,8 мільйона жертв, збитки понад 26 мільярдів доларів;
  • Велика Британія: 4,88 мільйона жертв, збитки 17,4 мільярда доларів;
  • Росія: 3,4 млн жертв і більш ніж 15,2 млрд доларів збитків.

Тут важливо зазначити, що країни з великою кількістю зареєстрованих кіберзлочинів не обов’язково мають більш високий рівень кіберзлочинності, ніж країни з меншим їх числом. Швидше, причина в розходженні систем звітності, а також в тому, що в різних країнах термін «кіберзлочинність» може включати злочини, які інші країни не визнають або не включають в свою статистику.

Термін «кіберзлочин» містить в собі цілий ряд найрізноманітніших хитрощів зловмисників: від витоків даних в Інтернеті до атак ботнетами. Нині широко поширені як цільові атаки (DDoS-атаки і фішингові кампанії), так і онлайн-шахрайство з використанням підроблених веб-сторінок і троянських програм. Найбільш популярними у хакерів залишаються програми-вимагачі, при цьому атаки стали більш прицільними.

На сьогоднішній день, масштаби кіберзлочинності величезні і достеменно невідомі, тому, що дані про кіберзлочини сильно применшуються як з точки зору звернення жертв, які повідомляють про злочини тільки в 15% випадків, так і з точки зору формування звітів про рівень кіберзлочинності в різних країнах. Цифри також сильно варіюються в зв’язку з тим, що звіти про кіберзлочини рідко включають в себе збитки, пов’язані із заміною обладнання, витрати на відновлення працездатності систем і цілий ряд інших факторів. Тому, через відсутність прозорості і звітності по кіберзлочинності, важко оцінити справжні масштаби проблеми.

При цьому, очевидним залишається той факт, що різні кіберзлочини мають найрізноманітніші наслідки та збитки – від десятків доларів до кількох тисяч і навіть сотень тисяч. Достатньо лише поглянути на останній звіт IC3, щоб в цьому переконатися. Згідно з останніми даними, в середньому жертви кіберзлочинів втрачають 5 304 доларів.

Аналізуючи суми втрат в результаті кіберзлочинів, неважко зрозуміти, чому кіберзлочинці пильно стежать за кіберринком. Адже при наявності мінімального ризику або його відсутності, прибуток вимагачів від кібератак величезна. Відсутність реальної звітності призводить до втрати довіри жертв (небажанню повідомляти про злочин), прогалин в обізнаності про ці типи злочинів, а також до недосконалості законодавства і кримінальних процедур по залученню кіберзлочинців до відповідальності.

Резюмуючи вищевикладене, хочемо нагадати, що попередити кібератаку набагато легше, ніж усунути її наслідки, які часом руйнівні для бізнесу.

Висококваліфіковані фахівці компанії INTRASYSTEMS готові надати професійну консультацію з інформаційної безпеки, враховуючи індивідуальні потреби замовника.

Для цього достатньо надіслати ваш запит на адресу csg@intrasystems.ua.