fbpx

Новини

11/Серпень
2021

П’ять років – це лише початок!

В 2021 році ІНТРАСИСТЕМС – один з провідних системних інтеграторів України – відзначає перший ювілей. Користуючись нагодою, ми поговорили з комерційним директором компанії про вплив пандемії та подальші плани інтегратора.

Минулий 2020 рік був досить складним як для глобальної економіки в цілому, так і для України зокрема. Як позначились наслідки пандемії на бізнесі вашої компанії?

Не дивлячись на те що 2020 рік був часом продовження пандемії та світової кризи, відчутного зростання або падіння показників, в порівнянні з 2019 роком, ми не спостерігали. У 2020-му році ми відзначили, що найбільшим попитом користувалися проекти, пов’язані з організацією дистанційних робочих місць, захистом віддалених підключень і безпекою даних.

Чи змінилися вподобання ваших клієнтів в умовах пандемії, на які рішення попит зріс, а що стало менш затребуваним?

Вочевидь, що за часів пандемії насамперед попит виріс на системи VDI, з якими ми реалізували не один проект для наших замовників. Також досить сильно збільшився попит на рішення, пов’язані з інформаційною безпекою, оскільки останні півтора року компанії все частіше використовують віддалені робочі місця. Відчутно зріс попит на хмарні рішення, які дозволяють за потреби швидко зростити ІТ-ресурси, в той час як інтерес до «заліза» знизився.

Які технологічні компетенції ви плануєте посилювати найближчим часом – в яких сферах бачите перспективи розвитку компанії?

Протягом трьох останніх років ми дуже серйозно розвиваємо напрям інформаційної безпеки. Раніше нами були підписані контракти з провідними профільними університетами України, звідки ми запрошуємо на практику студентів. Після її проходження, за результатами внутрішнього іспиту, 3-5 осіб отримують запрошення працювати в нашій компанії. За всіма прогнозами розвиток ринку кібербезпеки буде зростати, відповідно, ми будемо збільшувати компетенції в цьому напрямку, щоб задовольнити попит наших замовників. Другим швидкозростаючим напрямком є рішення, пов’язані з консалтингом. Тут ми також збільшили штат фахівців, оскільки в епоху пандемії компанії-клієнти максимально автоматизували свої бізнес-процеси. Наприклад, ІНТРАСИСТЕМС пропонує рішення, які дозволяють замовникам здійснювати повністю автоматичний кредитний скоринг для банківського кредитування. У зв’язку з цим банки мають можливість надавати гнучкі та оптимальні пакети для споживачів, тим самим збільшуючи свій кредитний портфель.

Якщо розглядати питання ширше, які ІТ-технології ви вважаєте найбільш перспективними для розвитку країни – 5G, IoT, Edge Computing?

Говорячи про ці рішення, ми перш за все дивимося в сторону IoT. 5G також дуже перспективний напрям, проте перехід з 3G на LTE продемонстрував – які величезні ресурси потрібні були для впровадження даної технології. У зв’язку з цим, ми поки не маємо великих надій на 5G. Проте, IoT, на наш погляд, може стати буквально проривною технологією.

Яким ви бачите ринок системної інтеграції України в перспективі найближчих кількох років, чи очікуєте ви помітних змін?

Згідно аналітиці, ринок системної інтеграції в Україні підпорядковується «закону п’яти років». Кожні 5 років відбувається падіння ринку та подальша криза, після чого, через рік-два, почнеться стабілізація та зростання. У 2019-2020 роках був період його серйозного скорочення, закінчення 2020 року співпало з періодом стабілізації, а початок 2021-го та найближчі 3-5 років ознаменуються щорічним зростанням на рівні 10, а то і 20%. Ми в це віримо, і готові задовольнити потреби зростаючого ринку.

В цьому році ІНТРАСИСТЕМС виповнилося 5 років. Якими досягненнями вашої компанії, якщо про період 2020-2021 років, ви особливо пишаєтеся?

В останні роки безліч компаній на ринку системної інтеграції зменшилися в чисельному складі. Ми ж пишаємося тим, що протягом 2020-2021 років не лише збільшили штат, а ще й змогли підвищити компетенції своїх фахівців. Це підкреслює раціональність прийнятих нами рішень і обраних стратегічно важливих напрямів, що було відображено в проектах, які ми реалізували впродовж останніх двох років. На сьогоднішній день компанія ІНТРАСИСТЕМС сертифікована найбільшими виробниками, рішення яких наші фахівці вдало впроваджують. Ми пишаємося командою IDM. Наші компетенції підтверджені складними комплексними проектами в різних галузях. Наприклад, ми реалізували найбільший в Європі проект по MDM (Mobile Device Management), здійснили один з найбільших проектів в Україні по впровадженню пасток Deception, втілили в життя найбільший в нашій країні проект по забезпеченню безпеки АСУТП.

ІНТРАСИСТЕМС відносно молода компанія, яка через три роки свого існування вже увійшла в десятку кращих системних інтеграторів України, показавши стрімкі темпи розвитку. В той же час на ринку сформувався відкладений попит, який ми готові реалізувати в проектах в 2021-2022 роках. На завершення хочу зазначити, що п’ять років для нашої компанії – це лише початок. Ми прийшли надовго та бачимо свій розвиток в ролі системного інтегратора на 15- 20 років наперед!

Інтерв’ю провів Ігор КИРИЛОВ, Мережі та Бізнес

Більше інформаціі про ринок системної інтеграції України у №3 2021 “Мережі та Бізнес”.