fbpx

Новини

02/Травень
2023

Oracle Cloud — чому український бізнес йде у хмару в умовах війни.

З початку створення компанії INTRASYSTEMS у 2016 році, одним з перших та ключових вендорів для нас була компанія Oracle, з якою ми співпрацюємо вже більше 6 років. З кожним роком наша спеціалізація та сертифікація тільки вдосконалювалася та підвищувалася. На даний час, Oracle для нас є вендором №1, як за обігом так і за кількістю реалізованих проектів. Перелік наших замовників досить великий – серед яких Телеком оператори, Фінансовий сектор, Державний сектор та Промисловість. 

Ми починали нашу співпрацю з Oracle фокусуючись на поставках обладнання та програмного забезпечення від виробника. INTRASYSTEMS має реалізовані проекти по поставках Exadata вітчизняним замовникам. Таких проектів в Україні вкрай мало, і саме наша компанія — один з тих партнерів, що має досвід в поставках цього обладнання і вміє з ним працювати. 

Результатом нарощування наших компетенцій стало впровадження різноманітних рішень від Oracle. Варто зупинитись на таких  проектах,  як впровадження Oracle Identity and Access Management, та нашою гордістю — це проект впровадження Oracle Hyperion. 

“У нас величезна експертиза і, напевно, одна з останніх найпотужніших команд, яка залишилась на теренах СНГ, що вміє працювати з цими рішеннями. Наша компанія має реальні, успішно реалізовані проекти, про які ми можемо детально розповідати та ділитись практичним досвідом” — Олег Башинський, комерційний директор INTRASYSTEMS.

Послідовним розвитком усіх рішень, впровадження яких ми з самого початку ретельно розвивали,  стали хмарні рішення. 

Одним із великих технологічних гігантів, хто увірвався в хмарну гонку у світі, став Oracle зі своєю Oracle Cloud Infrastructure (OCI). На сьогоднішній день Oracle є наймолодшою хмарною компанією у світі, яка зростає із року в рік швидше, ніж інші хмарні провайдери.

Потужним поштовхом до популяризації хмари Oracle в Україні став початок війни, коли бізнес замовники зрозуміли, що в першу чергу стає потреба в безперервності сервісів , бо життя будь-якої компанії може миттєво зупинитись через наступну атаку на інфраструктуру, а втрата сервісів — це величезна загроза та ризик для існування організації. З першого дня повномасштабного вторгнення Oracle надзвичайно підтримав український бізнес. У співпраці з INTRASYSTEMS, виробник надавав хмарні ресурси на безкоштовній основі. Завдяки технічним можливостям хмари Oracle і гнучкому підходу до формування моделі використання, замовники зрозуміли наскільки це просто, гнучко та фінансово вигідно. Нині ми маємо 11 великих клієнтів, серед яких Банківський сектор, Державні установи, Промисловість та Телеком компанії. І з кожним місяцем кількість замовлень серед наших клієнтів щодо хмарних сервісів Oracle збільшується. 

Класичним сценарієм для замовників — було використання хмари як backup для БД Oracle, і це зрозуміло, бо хмара підтримує всі нативні технології завдяки RMAN, Data Guard. Треба зазначити, що вендор надає більше ніж 100 готових для використання хмарних сервісів. Поступово задачі наших замовників почали розширюватися, і, наразі, вони переносять робоче навантаження БД, використовуючи хмару як місце для безпечного зберігання backup для будь-яких даних і систем, мігрують робоче навантаження різних систем на віртуальні машини і навіть перенесення VMware.

Через те, що на початку війни не було зрозуміло де саме будуть відбуватись бойові дії, постала необхідність робити резервні Дата-Центри, де хмара відіграла величезну роль. Якщо у замовників є потреба релокації між офісами, потреба переміщувати обладнання зникає, як одночасно зникає потреба витрачати на це шалені додаткові бюджети на закупівлю обладнання тощо. Хмара спрощує багато аспектів, а саме: перенесення бюджетного навантаження в OpEx, надає можливість сплачувати по факту використання ресурсів наприкінці місяця (модель pay as you go), зменшення навантаження на технічний персонал по монтажу обладнання, налагодження мережі, інсталяцію ПЗ тощо. Завдяки гнучким ресурсам розпочато проекти по консолідації, міграції, модернізації існуючого ІТ ландшафту. Крім того, замовники можуть зберегти вже існуючі інвестиції в ПЗ інших вендорів і не втратити багаторічну історію співпраці чи набутий досвід своїх спеціалістів, використавши можливість принести свої ліцензії в хмару Oracle (BYOL). 

Зростаюча популярність хмари Oracle серед замовників обумовлена:

 • Простим і зрозумілим формуванням вартості використаних сервісів і рахунків;
 • Гнучкою моделлю оплати — PAYG чи контракт з різними типами розрахунку;
 • Найнижчою ціною на ринку, навіть в порівнянні з національними операторами;
 • Набором хмарних сервісів 100+ за допомогою яких можно виконати будь-яку задачу;
 • Гнучкими типами віртуальних машин. Замовник не є заручником фіксованої кількості ядер чи операційної памʼяті. Наприклад, замовник може для себе і під себе конфігурувати ресурси віртуальної машини як 4 OCPU і 200 ГБ пам’яті;
 • Швидкою системою збереження даних. В хмарі Oracle працює тільки SSD і за потреби, є можливість збільшити швидкість IOPS: 75000 та пропускну здатність до 880 MBps до будь-якої віртуальної машини;
 • Швидкою внутрішньою віртуальною мережею, яка допомагає будувати чи повторити існуючу архитектуру замовника; 
 • Найнижчою вартістю вихідного трафіку серед всіх існуючих хмарних провайдерів + додатково Oracle надає 10 Тб в місяць безкоштовно;
 • Хмара Oracle надає функції та сервіси для адаптації моделі безпеки нульової довіри (Zero Trust Security). Це забезпечує повну видимість, моніторинг і можливості виправлення, що значно зменшує площу кібератак;
 • Трафік між сервісами хмари і ДЦ замовника можна налаштувати виключно як приватний який не проходить через публічний Інтернет. Для цього Oracle Cloud надає безкоштовно site-to-site VPN сервіс;
 • Можливістю отримати економію від 25-33% при використанні хмари у вигляді повернення на бонусний рахунок. Ці бонуси можна використовувати для оплати рахунків на підтримку ПЗ Oracle, яке замовник зараз використовує.

Ось лише кілька світових гігантів, що вже отримали переваги хмари Oracle:

Решту відгуків від замовників Oracle можна знайти тут.

То ж, нині,  у нових реаліях, хмара — це 100% необхідність для бізнесу.

І хоча досі, деякі компанії ще вагаються — чи мігрувати свою інфраструктуру в хмару, або відкладають цей процес, інші організації вже роблять свій бізнес стабільним, зважаючи на рівень загрози, та витрачають заощаджені кошти на розвиток свого бізнесу.

Маєте питання?

Фахівці INTRASYSTEMS готові надати широку та професійну консультацію!